пятница, 12 июня 2015 г.

Про моркву



Так, дійсно, не багато з нас знають, що прародителька сучасної морквини, без якої не обходиться тепер жодна господиня, була фіолетового кольору. Так, саме фіолетового кольору, адже насправді це її первісний колір.
На малюнках, зроблених ще 2000 років до нашої ери в єгипетському храмі, зображена фіолетова моркву.
За часів античної культури римляни та греки використовували моркву виключно як лікувальний засіб у медичних цілях. Як харчовий продукт вона не використовувалася. Нещодавно проведені дослідження підтвердили, що фіолетова морква додатково захищає організм від захворювань серцево-судинної системи та онкологічних захворювань,має величезний вплив на правильне функціонування людського мозку.
Овоч фіолетового кольору в десятому столітті культивувався жителями Афганістану, Пакистану, північного Ірану. Ще в тринадцятому столітті в південну Європу імпортувалася малинова, біла і жовта різновиди. Крім того, була морква червона, чорна, зелена і біла.
А морквина, в тому вигляді, в якому ми звикли її бачити, була виведена в чотирнадцятому столітті в Голландії з використанням мутації насіння північноафриканської жовтої моркви. На те, щоб отримати помаранчевий колір селекціонери витратили близько двохсот років.

Ще зі шкільного курсу біології ми знаємо, що колір морквині надає каротин. Каротин - це жовто-оранжевий рослинний пігмент, що існує в чотирьох формах. Найкорисніша з них - бета-каротин, який є антиоксидантом, уповільнює процес передчасного старіння, знижує ризик захворювання серцево-судинної системи і ризик катаракти. Так як він надзвичайно важливий для роботи сітківки, його особливо радять вживати людям, робота яких пов'язана з великими навантаженнями на зір (водії, 


користувачі комп'ютерів тощо).



Комментариев нет:

Отправить комментарий