- 240 р. до н. е. 19 червня — Грецький математик і астроном Ератосфен, працюючи в Александрії, шляхом експериментального дослідження довжин тіней встановив, що Земля не є плоскою і обчислив її радіус.
Ератосфен (Ερατοσθένης, Eratosthenes) (бл. 275 — 194 до н. е.), давньогрецький вчений і письменник. Один із надзвичайно різнобічних вчених античності. Ератосфен займався філологією,філософією, хронологією, математикою,
астрономією, геодезією, географією, сам писав вірші і музику. За це сучасники дали йому прізвисько Пентатл, тобто Багатоборець. Інше його прізвисько,Бета, тобто «другий», очевидно, свідчило про те, що у всіх науках Ератосфен досягає не найвищого, але чудового результату.
- Великий баньян - дерево з найбільшою в світі кроною. Знаходиться в Індійському ботанічному саду в м. Хаура. Баньян або дерево - ліс має тисячі стовбурів.
Великий баньян більше схожий на гай, ніж на окреме дерево. Площа дерева становить приблизно 1,5 га. Крона дерева має довжину кола близько 350 метрів, найбільша висота досягає 25 метрів. В наш час, Великий баньян має 2880 повітряних коренів, що доходить до землі.
Після удару блискавки в 1925 році відбулося розщеплювання головного стовбура, унаслідок чого кілька центральних стовбурів довелося вирізувати. Після цього баньян став вважатися клональною колонією, а не одним деревом, як раніше. Навколо баньяна прокладена доріжка протяжністю 330 метрів, але дерево продовжує розростатися за її межі.
Великий баньян належить до виду бенгальський фікус (Ficus benghalensis) родини шовковицевих. Його плоди невеликі і неїстівні, при дозріванні червоного кольору.
Вік Великого баньяна становить 200—250 років, дерево є найбільшим з відомих баньянів. Історія дерева, на жаль, не простежується, є лише декілька записів, що датуються 19 століттям. Під час ураганів 1884 і 1886 років були пошкоджені деякі з основних відростків, і дерево опинилося розділеним на дві частини.
Великий баньян
Комментариев нет:
Отправить комментарий